Naše kurzy B.M.T. (Bowen) pro zvířata – pro psy a koně

Proč je nutné absolvovat lidský kurz před zvířecím?

Letitými zkušenostmi vzniklo pravidlo (u této specifické techniky), že kdo chce pracovat s touto technikou na zvířatech, musí se jí nejdříve naučit na lidech.

Naší dlouholetou praxí ověřený postup je následovný: Absolvent se na základním kurzu pro lidi seznámí s různými proporcemi na lidském těle – svaly, šlachy, kůže, tuky, apod., ale hlavně se naučí specifický pohyb, který dělá tuto techniku jedinečnou. Teprve pak, přestože nemá v úmyslu „pracovat“ na lidech, se může vydat na kurz se zaměřením na konkrétní zvíře. Člověk má po té v rukách cit a moc dobře ví, co dělá.

Ono zkusit si B.M.T. (Bowen) na vlastní kůži je skutečně něco jiného. Spousta lidí si to totiž ani nedokáže představit. Na základním kurzu toho mají lidé, věřte nebo ne, po třetím dni plném vzájemných masáží „plné zuby“ – jsou namožení, otlačení, vyměňují se energie, a tělo říká dost! „Bowenky“ jsou skutečně velice účinné, a proto po několikátém „trénovacím“ pokusu těla chtějí a potřebují odpočinek. Zvíře vám tolik „pokusů“ o správný pohyb nikdy nedá.

A teď si vezměte, že zvíře cítí a vnímá vše daleko intenzivněji a silněji. Není možné na nich opakovat a učit se každý pohyb několikrát za sebou po celý den. Proto se velmi osvědčilo, toto všechno „mít už v ruce“. Na zvíře, již sahá člověk těchto věcí znalý a s citem.

Když člověk „nemá v ruce“ člověka, nemůže „mít v ruce“ zvíře.

„On/ona to ale dělá jinak.“

Tento osvědčený postup bohužel mění samozvaní „učitelé Bowenovi metody“. „Učitelé“ nabízí různé a levnější varianty kurzů bez této důležité průpravy. U některých zase „dostanete“ něco na navíc. Bowenova technika se mnohdy kombinuje s jinými metodami, což nedoporučujeme. Když se ošetření touto technikou provede správně, není potřeba ji „obohacovat“ čímkoli jiným.

Našimi kurzy investujete nejen do svého zvířete, ale hlavně do sebe a to se vám v životě vyplatí.

Dokonce i „psí fyzioterapeuti“ mohou mít zpočátku se správným pohybem potíže. Proto i oni, pokud chtějí kvalitní výuku, přijdou na základní seminář se všemu naučit. Neboť u nás zjistí, že je to opravdu jiná disciplína, než byli dosud z jiných technik zvyklí.

Nyní už necháme na vás, jak se rozhodnete… pokud chcete opravdu to nejlepší přihlaste se zde.