B. M. T. – Bodová myofasciální technika (Bowen)

Bodová myofasciální technika

BMT technika patří mezi holistické metody (tělo je zde vnímáno jako celek). Tato technika byla inspirovaná prací Thomase Bowena. Můžeme ji popsat jako práci s měkkou tkání (svaly,šlachy, fascie). Skládá se ze sérií jednotlivých pohybů přes přesně definované body lidského těla. Více o samotné technice se dozvíte v našich službách.

Autoři techniky B.M.T.

Miroslav Francl – († 2007) dlouholetý praktik v oblasti klasických masáží, reiki, bowen masáží jak na lidech tak na zvířatech od roku 1998.

Jiří Beran – dlouholetý praktik v oblasti klasických masáží, reflexních terapií, bowen masáží, HAP. Reiki učitel od roku 1996. Od roku 2000 se intenzivně věnuje vzniku BMT. Od roku 2003 pořádá kurzy po celé ČR.

Něco o kurzech

Jiří Beran v současnosti vyučuje několik kurzů.

Zakladní stupeň:

Jedná se o 3 denní kurz, ve kterém se vyučují základy této techniky, speciální procedury k harmonizaci těla. Dále některé procedury v oblasti ramene, paže. Tento kurz je hlavně zaměřen na získání praktických zkušeností.

Pokročilý stupeň:

3 denní kurz dále navazující tzv. pokročilé ošetření více specializované na jednotlivé tělesné partie.  Budete si opakovat a prohlubovat svoje praktické i teoretické znalosti. Budete mít možnost vidět, jaké chyby jste dělali díky společnému času strávenému se studenty základního stupně. Naučíte se pokročlilé sestavy pro ošetření celého těla např.: pohyby a sestavy zaměřené na oblast pánve, dýchacího aparátu, ledvin, prsních svalů, čelistního kloubu, ošetření krku a ošetření čelisti. Tímto lze pomoci při většině potíží, se kterými se na Vás klienti obrátí. Aplikace většiny hmatů na vlastním těle.

Profesionální stupeň:

Naučíte se mnoho nových postupů a tzv. vychytávek. Budeme se učit pracovat z jedné strany, v sedě, ve stoje a budeme se zdokonalovat v tom, co již umíte. Budeme pracovat s vaší motivací a každý bude mít možnost se podívat na svoji skrytou motivaci, co ho vede k tomu dělat to co dělá. Vhodný pro profesionály nebo velké nadšence.

Speciální B. M. T. pro psy

Bodová myofasciální technika aplikovaná na pejsky. Na seminář je nutné mít  s sebou vlastního psa (psy).
Podmínkou je absolvování základního semináře B.M.T. pro lidi. (Proč musím absolvovat seminář pro lidi?)

Speciální B. M. T. pro koně

Seminář je vhodný zejména pro ošetřovatele a chovatele koní. K výuce není potřeba vlastní kůň.
Podmínkou je absolvování základního semináře B.M.T. pro lidi. (Proč musím absolvovat seminář pro lidi?)